Puude istutamine sügisel - Rae Arborist

Puude istutamine sügisel

Puude istutamine sügisel

Sügis on imeline aeg mitmel moel – lehed muudavad värvi, temperatuur langeb mõnusalt ja päevad muutuvad veidi lühemaks. Kuid kas teadsite, et sügis on ka suurepärane aeg puude istutamiseks? Just sügisel istutatud puudel on aega tugevad juured areneda enne talve saabumist. Selles artiklis avame puude istutamise sügisesed eelised ning jagame mõningaid näpunäiteid nende tervislikuks kasvuks.

Miks just sügis?

Sügiseks on suve kuumad päevad möödas, kuid maa on endiselt soe. See loob ideaalsed tingimused uute puude istutamiseks. Puu juured saavad hakata kasvama ilma, et neid ohustaksid kuumus ja kuivus.

Soovitame just varasügisel istutamist seetõttu, et puudel on piisavalt aega enne esimest külma oma juurestikku tugevamaks muuta. Tugevad juured tagavad, et puud suudavad talve üle elada ning kevadel tervena kasvama hakata.

 

Juurestiku tugevdamine talveks

Sügise istutamise eeliseks on see, et puu saab keskenduda juurestiku arendamisele, ilma et peaks energiat kulutama lehtede ja uute okste kasvatamisele. Istutusauku tasub lisada rikkalikult ka komposti või muid orgaanilisi aineid. See mitte ainult ei rikasta mulda, vaid aitab kaasa ka mikroorganismide aktiivsusele, mis omakorda soodustavad juurte kasvu.

Tähtis on meeles pidada, et istutades ei tohiks puud istutusauku liiga sügavale panna. Juurekael – koht, kus tüvi kohtub juurtega – peaks olema mullapinnaga samal kõrgusel või veidi kõrgemal. Nii väldite juurekaela mädanemist, mis võib puu tervist kahjustada.

 

Kokkuvõtteks

Sügis on suurepärane aeg mitte ainult lehtede kukkumise ja karge õhu nautimiseks, vaid ka uute puude istutamiseks. Sügisel on puudel aega areneda enne talve saabumist ning neil on võimalus tugevad juured välja arendada. Suurematel istutustöödel soovitame kaasata professionaalsed arboristid, et tagada istutamise edukus ning tulevaste puude tervis ja ilu. Nii saate nautida kaunilt kasvavaid puid oma aias aastate kaupa.

 

Kui te ei ole kindel, millised puuliigid sobivad teie aeda kõige paremini või kuidas puude istutamist täpselt ette võtta, võtke meiega ühendust Aitame valida sobilikud puuliigid vastavalt  mullastiku ja aia tingimustele ning teostada ka istutamistööd.